Autobaterie Varta

Autobaterie Varta

Ocení majitele, kteří mají rádi své vozy. Majitelé aut, kteří vlastní moderní vozy, nebo ti, kteří svého broučka ojetého nevymění za nic :). Autobaterie Varta se hodí i pro řidiče na dvou kolech, ať už je to silná motorka nebo jen slabší skútr. Popřípadě i pro řidiče těžkých strojů, jako je třena traktor, kamión, nákladní auto, dokonce i autobus, nebo jen pro zahradní kutily. 

Jak vybrat baterii? 

Pokud váháte, nad výběrem autobaterie, značka Varta je sázka na jistotu a kvalitu. S touto značkou budete nadmíru spokojeni. Je jasné že kvalita stojí více než autobaterie z obchodních center, ale uvědomte si, že baterie o pár korun levnější, se v budoucnu nevyplatí. Jak dlouhá bude asi její životnost? Když si spočítáte, že po roce, po dvou budete znovu kupovat novou, nevyplatí se třeba dát na pět let o pár korun více? 

jak vložit baterii do auta

Na co dát pozor než koupím novou? 

Nevíte si rady na co se zaměřit než si koupíte novou autobaterii? Je jasné, že třeba do Super-ba z.v. nebudete dávat baterii, která má jen 52Ah, ale zvolíme silnější a to okolo 74Ah, nebo naopak, do Octavie z.v. nebudeme dávat silnější, když se ani nevleze do prostoru pro baterii a zvolíme pro ni určenou baterii okolo 52Ah.  

 1. Uvědomte si na jaký automobil baterii kupujete: v prvé řade si zjistěte obsah a výkon svého vozidla. Důležitá informace kterou by jste před koupi
  měli vědět je kolik potřebujete Ah (ampér hodin) a A ( startovací proud), tady pokud si nejste jistí, doporučujeme se podívat na baterii která
  byla v autě původní, nebo se zeptejte prodejce, ten Vám poradí, jaká je pro Váš vůz nejlepší. 

 2. Vezměte si metr: dobré je taký vědět rozměry baterie. Změřte si prostor ve kterém je baterie uložená (délku, výšku a šířku).

 3. Pozor na póly: pólováni u baterie je také důležité, dávejte pozor no jaké straně máte plus a na jaké mínus. 

Životnost autobaterie

Víte nač se zaměřit aby jste baterii prodloužili životnost?

Základem je baterii udržovat v nabitém stavu. Pokud správně funguje dobíjení vozidla, autobaterie by měla být stále nabitá a není třeba ji zvlášť nějak ošetřovat. Ovšem před zimou by se měla provést kontrola dobíjení. Pozor dávejte i na odběr stojícího vozidla, kdy jsou elektrické spotřebiče napájeny jen z baterie. 

Pokud není baterie v provozu npř. zimní období u motorek, je potřeba ji udržovat v nabitém stavu, nejlépe jednou měsíčně dobíjet. Doporučuje se mít baterii v teplem prostředí, ale není to vždy nutné. Pokud je baterie udržovaná a plně nabíjená měla by vydržet až v -18 stupňů Celsia. Záleží na kvalitě baterie, některé (levnější) baterie mají velké problémy v chladnějším počasí.  

Proč koupit Vartu? 

Autobaterie se stále vyvíjí. Technologie jde stále dopředu. 

 • PowerFrame: mřížková technologie má delší životnost než jakékoli jiné provedení mřížky.

                                                            -  má o 66% vyšší výdržnost a odolnost vůči korozím než jiná provedení mřížky

                                                            -  poskytuje skvělí výkon startování a až o 70% lepším elektrickým tokem 

                                                            - vyžaduje o 20% méně energie a produktu o 20% méně skleníkových plynů  

Stručně řečeno, je vytvořena pro výjimečný výkon po celou dlouhou dobu své životnosti.  

EFB (technologie Enhanced Flooded Battery):  vyznačuje se výbornou spolehlivostí a výkonem oproti standardním bateriím olovo-kyselina pro aplikace v osobních automobilech a komerčních vozidlech.

                                                          - více než dvojnásobný dílčí stav nabití a výkon hlubokého cyklování oproti konvenčním bateriím

                                                                                                      - podpora pro vysoký počet startů motoru a prodlužuje doby vypnutí motoru

                                                                                                     - konstrukční úprava zlepšuje tepelnou stabilitu pro použití v prostorech motoru a v horkých klimatických podmínkách   

 •  AGM (Technologie Absorbent Glass Mat):  pro vozy s technologii Start-Stop, je vysoce odolná proti cyklickému zatěžování a má extrémní odolnost proti otřesům. 

  Speciální AGM se systémem olovo-kyselina nasákne veškerou kyselinu z baterie a zajišťuje vysokou cyklickou stabilitu. To umožňuje opakované nabíjení a vybíjení baterie bez jakékoli ztráty výkonu.  

EFB TechnologieAGM Technologie

Leave a Reply

* Name:
* E-mail: (Not Published)
   Website: (Site url withhttp://)
* Comment:
Type Code